English version

Zapraszamy na Puchar Polski Lekarzy i Farmaceutów oraz zimowy "Weekend ze Sport-Kliniką"

 

I Międzynarodowy PUCHAR POLSKI LEKARZY i FARMACEUTÓW w narciarstwie alpejskim i klasycznym

odbędzie się w Żorach i Ustroniu w pierwszy weekend lutego: 1-3.02.2013r.

 

tl_files/sportklinika/images/Aktualnosci/LOGO Puchar 2013.JPG

 

Wydarzenie organizujemy we współpracy ze Śląską Izbą Lekarską, Śląską Izbą Aptekarską, firmą Greenland Sp.z o.o., Stowarzyszeniem Promocji i Rozwoju Miasta Ustroń oraz Ustrońską Szkołą Narciarstwa Biegowego.

Patronat nad wydarzeniem objęło Polskie Towarzystwo Medycyny Sportowej - Oddział Śląski, Polski Związek Narciarski oraz Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Będzie to pierwsza tego typu impreza organizowana w naszym kraju, której celem jest integracja środowiska lekarzy i farmaceutów, uprawiających najbardziej popularne sporty zimowe: narciarstwo alpejskie, klasyczne i ski tour. Rywalizacji sportowej towarzyszyć będzie Konferencja Medycyny Sportowej (1 lutego – piątek, Sport-Klinika Żory), w trakcie której pragniemy przedstawić różne aspekty sportu: od żywienia, przez fizjologię i biomechanikę, aż po kontuzje, ich zaopatrzenie ortopedyczne oraz leczenie rehabilitacyjne.

Mistrzostwom towarzyszyć bedzie zimowa impreza rodzinna na stoku "Weekend ze Sport-Kliniką".

 

TRENINGI:

Zapraszamy na treningi slalomu na Czantorii, które będą się odbywały już od początku grudnia, przy dobrych warunkach śniegowych.

Natomiast już teraz zapraszamy na trening w znanym kurorcie Schladming/ Austria w dniach 14-20 grudnia 2012r. Na hasło "startuję w Pucharze Polski Narciarzy i Farmaceutów Czantoria 2013" jeden trening jest gratis.

 

Wkrótce podamy więcej informacji na temat organizacji zawodów.

 

Już teraz serdecznie zapraszamy!