Organizatorzy, patronat i sponsorzy

English version

Wydarzenie organizujemy we współpracy ze Śląską Izbą Lekarską, Śląską Izbą Aptekarską, firmą Greenland Sp.z o.o., Stowarzyszeniem Promocji i Rozwoju Miasta Ustroń oraz Ustrońską Szkołą Narciarstwa Biegowego.

Patronat nad wydarzeniem objęło Polskie Towarzystwo Medycyny Sportowej - Oddział Śląski, Polski Związek Narciarski oraz Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Zawody i Konferencję patronatem telewizyjnym objęła TVP Katowice.

Będzie to pierwsza tego typu impreza organizowana w naszym kraju, której celem jest integracja środowiska lekarzy i farmaceutów, uprawiających najbardziej popularne sporty zimowe: narciarstwo alpejskie, klasyczne i ski tour. Rywalizacji sportowej towarzyszyć będzie Konferencja Medycyny Sportowej (1 lutego – piątek, Sport-Klinika Żory), w trakcie której pragniemy przedstawić różne aspekty sportu: od żywienia, przez fizjologię i biomechanikę, aż po kontuzje, ich zaopatrzenie ortopedyczne oraz leczenie rehabilitacyjne.

Mistrzostwom towarzyszyć bedzie zimowa impreza rodzinna na stoku "Weekend ze Sport-Kliniką".

 

W ramach I MIĘDZYNARODOWEGO  PUCHARU POLSKI LEKARZY I FARMACEUTÓW  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach serdecznie zaprasza do oddania krwi lub zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku.

Ambulans oczekuje w dniu 02.02.2013r. na parkingu pod Czantorią w godz. 10-00-15.00. Więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ.