O Sport-Klinice

Sport-Klinika nocą

W naszej Klinice kompleksowo leczymy schorzenia i urazy narządów ruchu, ze szczególnym uwzględnieniem urazów sportowych.

Klinika powstała w 2002 roku. Specjalizujemy się w małoinwazyjnych zabiegach operacyjnych metodą artroskopową (w szczególności zabiegi rekonstrukcyjne i naprawcze stawu kolanowego i ramiennego). Do końca 2014 roku w Klinice wykonaliśmy ponad 10 000 artroskopowych rekonstrukcji więzadeł krzyżowych przednich (ACL). Jesteśmy zaliczani do czołowych ośrodków w kraju zajmujących się tego typu zabiegami. Wykonaliśmy około 1800 zabiegów artroskopowych rekonstrukcji w obrębie stawu ramiennego. Specjalizujemy się także w endoprotezoplastyce stawu kolanowego, biodrowego i ramiennego, zakładając co roku łącznie 250 endoprotez.

Przeprowadzamy zabiegi operacyjne refundowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia jak również zabiegi komercyjne. Do dyspozycji naszych Pacjentów oddajemy 41 łóżek na dwóch oddziałach.

Współpracujemy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach oraz innymi polskimi i zagranicznymi placówkami naukowymi. Efektem współpracy jest wdrażanie najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie technik operacyjnych, sprzętu medycznego oraz farmakologii.
Jako jedni z pierwszych w Polsce rozwinęliśmy zastosowanie allogenicznych przeszczepów w wielowięzadłowych uszkodzeniach stawów. W roku 2004 jako pierwsi w kraju wykonaliśmy zabieg artroskopowego przeszczepu hodowli komórek chrząstki z wykorzystaniem stałych podłoży. W roku 2010 przeprowadziliśmy pierwszą w Polsce operację przeszczepienia łąkotki allogenicznej stawu kolanowego przeszczepem przygotowanym i opracowanym w Polsce.

W Sport-Klinice wykorzystujemy najnowocześniejsze osiągnięcia anestezjologii w zakresie bezpiecznych znieczuleń regionalnych z użyciem technik elektrostymulacji i ultrasonografii. Naszym pacjentom gwarantujemy najwyższe bezpieczeństwo oraz komfort podczas wykonywanego zabiegu. We współpracy z Katedrą Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Medycyny Ratunkowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, jako pierwszy ośrodek na Śląsku rozpoczęliśmy organizację warsztatów szkoleniowych z zakresu anestezjologii regionalnej.

W 2005 roku otrzymaliśmy akredytację Ministerstwa Zdrowia do prowadzenia specjalizacji i staży kierunkowych z ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Jako organizacja wpisana do Rejestru Podmiotów Prowadzących Kształcenie Podyplomowe Lekarzy organizujemy również szkolenia medyczne dla lekarzy ortopedów, anestezjologów, rodzinnych, reumatologów, pediatrów. Szkolimy lekarzy z Polski oraz z Europy Centralnej i Wschodniej.

W 2015 roku otrzymaliśmy Certyfikat Akredytacyjny, przyznawany przez Ministra Zdrowia, potwierdzający wysoką jakość świadczonych usług.

Klinika Chirurgii Endoskopowej - Sport-Klinika w Żorach:

 • artroskopia barku
 • artroskopia biodra
 • artroskopia kolana
 • chirurgia kolana
 • endoskopia biodra
 • endoskopia kolana
 • endoskopia kręgosłupa
 • mało inwazyjne zabiegi kręgosłupa
 • operacja kolana
 • rekonstrukcja acl
 • rekonstrukcja stożka rotatorów


Aby ruch był przyjemnością - od diagnozy do rehabilitacji – to nasze motto. Priorytetem dla nas jest zdrowie pacjenta, dlatego wiemy jak ważne jest poświęcenie mu odpowiedniej ilości czasu. Nasze doświadczenie, wiedza oraz nowoczesne i bezpieczne techniki operacyjne, jak również wypracowane standardy postępowania pooperacyjnego umożliwiają optymalnie krótki pobyt pacjenta w szpitalu. Chcemy, aby każdy nasz pacjent jak najszybciej powrócił do pełnej aktywności ruchowej.