Diagnostyka obrazowa

Centrum Diagnostyczne Helimed w Żorach jest jednym z największych w woj. śląskim i jednym z najlepiej wyposażonych w Polsce placówek diagnostycznych. Centrum zostało przygotowane w szczególności do diagnostyki pacjentów z urazami i schorzeniami układu kostnego.

Dysponujemy nowoczesnym zapleczem diagnostycznym pozwalającym na kompleksową diagnostykę pacjentów:

- Rezonans Magnetyczny firmy Siemens – model MAGNETOM Avnto 1,5 Tesli

- Tomograf Komputerowy firmy Siemens – model SOMATOM Emotion 16 Excel Edition

- Aparat cyfrowy RTG firny Siemens – model YSIO 2.

Tomografia komputerowa

Wykorzystując źródło promieniowania, jakim jest obracana wokół pacjenta lampa rentgenowska, tworzony jest obraz szeregu przekrojów, składanych następnie za pomocą systemu komputerowego w obraz diagnostyczny.

Rezonans magnetyczny

Obrazowanie metoda rezonansu magnetycznego jest nieinwazyjną metodą uzyskiwania dowolnych przekrojów wybranych struktur ciała człowieka, z wykorzystaniem pola elektromagnetycznego i fal radiowych. Pracownia rezonansu magnetycznego wyposażona jest w nowoczesny aparat SIEMENS MAGNETOM Avanto.

RTG

Zdjęcia RTG są często stosowane w medycynie, głównie w diagnostyce układu kostnego. Wykonywane są na najwyższej klasy cyfrowym aparacie SIEMENS YSIO 2, oferującym jako jedyny na Śląsku możliwość komercyjnego wykonania zdjęcia osiowego całej kończyny dolnej.

W celu umówienia się na badanie rezonansu magnetycznego (MRI), tomografii komputerowej (TK) lub RTG prosimy o kontakt codziennie w godzinach od 8.00 do 18.00 pod numerem telefonu 32 355 95 10