Centrum Rehabilitacji

Rehabilitacja w Sport-Klinice kierowana jest do osób po zabiegu operacyjnym, jak również do pacjentów z urazami i schorzeniami nie wymagającymi leczenia operacyjnego (urazy, przeciążenia sportowe, wady postawy).Rehabilitacjaprowadzona jest na Oddziale Łóżkowym - podczas pobytu po zabiegu operacyjnym, oraz na Sali Gimnastycznej - po uprzedniej Konsultacji Rehabilitacyjnej.

Celem rehabilitacji jest przywrócenie sprawności ruchowej oraz bezpieczny powrót do codziennych czynności i aktywności sportowej sprzed urazu. Naszemu pacjentowi gwarantujemy indywidualną opiekę terapeuty, który planuje odpowiedni program ćwiczeń. W procesie rehabilitacji możliwy jest stały kontakt pacjenta z lekarzem, który przeprowadzał zabieg. Dzięki ścisłej współpracy między lekarzem, rehabilitantem i pacjentem, rehabilitacja i leczenie w Sport-Klinice daje wyjątkowo korzystne efekty.

Rehabilitacja w Sport- Klinice prowadzona jest przez zespół wykwalifikowanych fizjoterapeutów, którzy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe, aby w pracy z Pacjentem posługiwać się sprawdzonymi na całym świecie metodami terapeutycznymi z dziedziny ortopedii, medycyny sportowej i rehabilitacji.

Posiadamy nowoczesną salę gimnastyczną, wyposażoną w najwyższej klasy sprzęt rehabilitacyjny, który wspomaga:

  • trening siłowy, wydolnościowy, funkcjonalny, dynamiczny
  • odbudowę prawidłowych wzorców ruchowych i korekcję wady postawy,
  • odbudowę balansu i koordynacji nerwowo-mięśniowej (priopriocepcja)