Anestezjologia

W Klinice Chirurgii Endoskopowej w Żorach zostały stworzone warunki do przeprowadzenia wszystkich rodzajów znieczuleń zgodnie z obowiązującymi europejskimi standardami bezpieczeństwa.

W zależności od rodzaju zabiegu oraz stanu ogólnego pacjenta możemy wykonać znieczulenie ogólne, przewodowe, blokady splotów i nerwów obwodowych. Te ostatnie wykonywane są z wykorzystaniem najnowszych technik obrazowania struktur anatomicznych, czyli ultrasonografii oraz metod neurostymulacji. Techniki te pozwalają na skrócenie czasu wykonywania znieczulenia, zwiększają komfort pacjenta oraz zmniejszają ryzyko związane z wykonywaniem blokad obwodowych.

Sport-Klinika posiada 3 sale operacyjne wyposażone w aparaty do znieczulenia z monitorowaniem spełniającym zalecenia Polskiego Konsultanta ds. Anestezjologii i Intensywnej Terapii. 6-cio łóżkowy odcinek pooperacyjny posiada pełne monitorowanie co pozwala na  zastosowanie zaawansowanych technik leczenia bólu pooperacyjnego łącznie z technikami sterowanymi przez pacjenta (PCA).

Jesteśmy jednym z nielicznych jak dotąd ośrodków w Polsce, w których wykorzystywana jest ultrasonografia w codziennej praktyce podczas wykonywania blokad obwodowych.  

Sposoby znieczuleń w zabiegach ortopedycznych